Řezivo

Stavební řezivo vyrábíme a dodáváme převážně ze smrkové kulatiny z vlastních lesů v širokém sortimentu jako jsou stavební prkna, střešní latě, stropní trámy, střešní konstrukce a to jak po jednotlivých kusech, tak i kompletní dodávky stavebního konstrukčního dřeva pro celé dřevostavby, pergoly, garážová stání či krovy rodinných domů.

Stavební řezivo pro krovy

Krov je nosná konstrukce střechy budovy či domu. Krov je různého typu podle použitého materiálu nebo podle toho jak je střecha podepřena. Zatímco v moderní technicky pokročilé stavbě se obvykle setkávámě s krovy železobetonovými nebo jednoduše ocelovými, pro rodinné domy i bytové domy se stále ještě v hojné míře používá stavební řezivo na krov jako dřevěná tesařská konstrukce. Pilařské provozy v naší republice běžně dodávají dřevěné polotovary na krov nařezané podle detailního výrobního zadání které obvykle dodá projekční firma.

Pokud plánujete stavbu rodinného domku, zjistěte sim jaká je cena řeziva v našem ceníku a porovnejte s ostatními dodavateli polotovarů pro krovy v našem oboru. Nezapomeňte, že do celkové ceny za stavbu a za krov se promítne také doprava. Volte proto ne příliš vzdálenou pilu.

Stavební řezivo - střešní latě

Řezivo latě jsou převážně používány na konstrukci dřevěného krovu budovy a jsou tou částí konstrukce střechy která přímo nese střešní krytinu, obvykle keramické tašky nebo eternitové desky. Cena latí je uvedena v ceníku. Latě nabízíme k prodeji ve dvou průřezech 40 x 60 mm tlustší latě a 30 x 50 mm tenčí latě. Pokud je průřez polotovaru menší, jedná se o lištu.

U latí na střechu je důležitá trvanlivost a odolnost v případném vlhkém prostředí, proto se doporučuje do náročnějších aplikací nasytit materiál latí impregnačním roztokem a provést tzv. impregnaci.

Stavební řezivo hranoly

Řezivo hranoly jsou hraněné polotovary což dle definice znamená, že mají ostrou hranu do pravého úhle a šířka je méně jak dvojnásobek tloušťky.

Stavební řezivo prkna

Dřevěná prkna pro stavebnictví i domácím kutilům poslouží jako materiál vhodný na záklopy (například střech), ploty, dřevěná zábradlí, podlahy a další stavební účely. Proto jsou požadavky na prkna spíše směrem k nízké ceně než k dlouhodobé kvalitě. Prkna se vyrábějí na pile podélným rozřezáním dřevěné kulatiny.

Stavební řezivo fošny

Fošny jsou druhem stavebního řeziva, které se vyrábí strojním řezáním z kmenů poražených stromů pomocí strojních pil resp. katrů. Fošny se vyrábí na pile podélným řezáním dřevěného výřezu kulatiny. Výchozí dřevo musí být dostatečně kvalitní, aby stavební fošny měly dostatečnou nosnost. Hoblované fošny prochází následně technologickým postupem čtyřstranného zhoblování.

  • fošny se používají pro konstrukce trvalých i dočasných staveb
  • využití pro podbíjení stropů a střech
  • fošny jsou ideální pro konstrukci dřevěných zárubní
  • fošny jsou vhodným konstrukčním materiálem i pro dřevostavby pergoly, altány a zahradní domky a chatky
  • stavební fošny se také používají při šalování betonu

Kontaktujte nás

Kontakt

Mobil: +420 732 141 042
E-mail: info@naturforest.cz

Vedení společnosti

Ing. Jakub StojanJednatel společnosti
E-mail: info@naturforest.cz

Pavla KašpárkováManažer prodeje
Tel.: +420 732 141 042+420 730 195 075
E-mail: pavla.kasparkova@naturforest.cz

Natur & Forest s.r.o.

Tovačovská 300, Přerov, 750 02
IČ: 27785645
DIČ: CZ27785645
Spisová značka: 29637 C, Krajský soud v Ostravě